Kolektory słoneczne Krosno, Jasło

Słońce jest jedynym niewyczerpalnym źródłem energii, jakie ludzkość ma do swojej dyspozycji. Promienie słoneczne docierające do ziemi jednego dnia mogłyby dostarczyć energii wystarczającej na 180 lat. Dzięki kolektorom słonecznym możemy wykorzystać część tej energii do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń. Nasza firma kompleksowo realizuje zakres prac związanych z kolektorami słonecznymi. Projekt, montaż, serwis oraz możliwość uzyskania dotacji wchodzi w skład proponowanej oferty.

Oszczędność do 60%

kolektor płaskiSystem solarny oparty o kolektory wysokiej jakości jest w stanie zaabsorbować 95% padającego promieniowania. Na naszej szerokości geograficznej słońce świeci około 1900 godzin w ciągu całego roku. Oznacza to, że instalując kolektory słoneczne można obniżyć koszt przygotowania wody użytkowej nawet o 60%. Budowa kolektorów umożliwia łatwy montaż na dachach płaskich i skośnych, a w przypadku kolektorów próżniowych również na fasadach budynków.

System solarny składa się z czterech podstawowych części:

  • Kolektora solarnego próżniowego lub płaskiego
  • Zasobnika ciepłej wody użytkowej
  • Stacji solarnej
  • Regulatora solarnego
Wspólne działanie tych czterech urządzeń daje nam możliwość wykorzystywania energii słonecznej. Instalujemy kolektory słoneczne w Jaśle, Krośnie i okolicach. W celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie usług związanych z montażem, serwisem i użytkowaniem powyższego systemu prosimy o kontakt.