PGPartner PGPartner PGPartner
4 stars - based on 250 reviews
100
ul. Sądkowa 124 Tarnowiec 38-204
+48 502 138 614 PLN Hours: Mo-Fr 8:00-16:00

Rekuperacja podkarpackie (Jasło, Krosno)

Rosnące ceny energii powodują, że inwestorzy poszukują oszczędności. Jednocześnie dąży się do podniesienia komfortu użytkowania budynków mieszkalnych. Rekuperacja doskonale spełnia te dwa warunki jednocześnie. Oferujemy kompleksowe usługi – projektowanie, montaż i serwis rekuperatorów na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego, w szczególności miast: Jasło, Krosno, Rzeszów.

Stawiamy na wysoką jakość instalowanego sprzętu, dlatego realizując projekty wentylacji mechanicznej, korzystamy tylko ze sprawdzonych marek. Działając w oparciu o najnowsze technologie, jesteśmy w stanie zaproponować systemy rekuperacyjne dopasowane do budżetu i potrzeb Klientów.
Wykonujemy systemy wentylacji mechanicznej w nowych i istniejących obiektach.

Czym jest wentylacja mechaniczna

W parze z energooszczędnością budynków, rozumianą jako ich szczelność, idzie niestety konieczność stosowania wentylacji mechanicznej – inaczej rekuperacji, ponieważ wentylacja grawitacyjna w tych warunkach zazwyczaj nie działa. I tutaj swoją przewagę pokazują rekuperatory, które dodatkowo odzyskują ciepło z powietrza wywiewanego, czyli wentylują energooszczędnie. System ten to nie tylko samo urządzenie, ale kompleksowe rozwiązanie, które łączy wentylację z odzyskiwaniem ciepła wywiewanego z pomieszczeń. Jest to energooszczędne i ekologiczne działanie, znacznie podnoszące komfort przebywania w pomieszczeniach i korzystnie wpływające na panujący w nich klimat.

Znając oczekiwania rynku oraz możliwości odnawialnych źródeł energii, oraz ich wpływ na zdrowie i wygodne funkcjonowanie człowieka w świecie coraz to nowszych technologii, oferujemy naszym Klientom na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego atrakcyjny wachlarz usług związany z doborem i montażem kompletnych systemów rekuperacyjnych w domach, mieszkaniach, instytucjach, firmach, biurach.

Kiedy zamontować rekuperację?

Systemy rekuperacji wymagają dużego zaangażowania oraz starannego planowania całej inwestycji. W przypadku rozpoczynania budowy warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Pozwoli nam to zaoszczędzić na budowie niepotrzebnych kominów i innych systemów wentylacji grawitacyjnej. Nie oznacza to, że jeśli posiadamy wykończony budynek nie zamontujemy systemów wentylacji mechanicznej. Rekuperacja może zostać wdrożona na każdym etapie, niezależnie czy budynek jest już użytkowany czy nie.

Jak działają mechaniczne systemy wentylacyjne

  1. Wentylacja i świeże powietrze w obiekcie zamkniętym jest jednym z kluczowych, i bardzo niedocenianym czynnikiem mającym wpływ na zdrowie i komfort życia przebywających w nim ludzi.
  2. Nieustanny ruch powietrza dobrze działa w starych, nieszczelnych domach, gdzie nieszczelności wymuszały grawitacyjny ruch powietrza. W nowych, szczelnych domach taki schemat nie występuje – albo przestaje działać latem albo działa nadmiernie zimą powodując duże straty energetyczne i zwiększone koszty ogrzewania.
  3. Skuteczna rekuperacja pozwala usprawnić wentylację zapewniając świeże, ciepłe powietrze i jednocześnie odzyskać ciepło, które w przypadku wentylacji grawitacyjnej jest bezpowrotnie tracone w wywiewanym z domu powietrzem.
  4. Rekuperacja musi być prawidłowo wykonana, inaczej możemy więcej stracić niż zyskać. Dobrze wykonana instalacja dostarcza odpowiednią ilość powietrza do pomieszczeń, jest cicha i energooszczędna.

Głównym profilem naszej działalności jest rekuperacja – wentylacja mechaniczna. Jasło, Krosno, Rzeszów i miejscowości województwa podkarpackiego to główny obszar naszej działalności. Wykonujemy realizacje także na terenie województwa małopolskiego. Działamy rzetelnie, sumiennie i zawsze wywiązujemy się z powierzonych zadań. Chętnie służymy pomocą i fachowymi radami.

Ile kosztuje rekuperacja?

Wycena rekuperacja wykonywana jest dla każdego klienta indywidualnie. Koszt rekuperacji uzależniony jest od wielu czynników tj.
rodzaj rekuperacji
klasa i moc rekuperatora
powierzchnia budynku
stopień skomplikowania
dodatkowe wyposażenie