Rekuperacja – Jasło, Krosno, podkarpackie Rekuperacja – Jasło, Krosno, podkarpackie Rekuperacja – Jasło, Krosno, podkarpackie
4 stars - based on 250 reviews
100
ul. Sądkowa 124 Tarnowiec 38-204 PL
+48 502 138 614 PLN Hours: Mo-Fr 7:00-16:00

Rekuperacja – Jasło, Krosno, podkarpackie

Rosnące ceny energii powodują, że inwestorzy poszukują oszczędności, lecz jednocześnie dążą do podniesienia komfortu użytkowania budynków mieszkalnych. Z pomocą przychodzi tutaj system wentylacji mechanicznej (rekuperacja), który doskonale spełnia te dwa warunki jednocześnie. Rekuperacja zapewnia ciepło w całym domu i zdrowe powietrze przy jednoczesnym znaczącym ograniczeniu wydatków na ogrzewanie. Oferujemy kompleksowe usługi – projektowanie, montaż, serwis rekuperacji i profesjonalne doradztwo na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego, a w szczególności miast: Jasło, Krosno, Rzeszów. W naszej ofercie znajdziesz również regularne przeglądy systemu rekuperacji. Stawiamy na wysoką jakość instalowanego sprzętu, dlatego realizując projekty wentylacji mechanicznej, korzystamy tylko ze sprawdzonych marek. Działając w oparciu o najnowsze technologie, jesteśmy w stanie zaproponować systemy rekuperacyjne dopasowane do budżetu i potrzeb Klientów. Wykonujemy systemy wentylacji mechanicznej w nowych i istniejących obiektach.montaż centrali wentylacyjnej, montaż rekuperacji - dolot świeżego powietrza do kanałów wentylacyjnych

Czym jest wentylacja mechaniczna (rekuperacja Krosno, Jasło, Rzeszów)

W parze z energooszczędnością budynków, rozumianą jako ich szczelność, idzie konieczność stosowania wentylacji mechanicznej (z odzyskiem ciepła) – inaczej rekuperacji, ponieważ wentylacja grawitacyjna w tych warunkach zazwyczaj nie działa. Wentylacja mechaniczna w takim zastosowaniu wypiera wentylację grawitacyjną, ponieważ odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego (czego nie potrafi tradycyjna wentylacja). Mieszkańcy domu dzięki temu mogą cieszyć się wyjątkowo czystym powietrzem, gdyż z pomieszczeń usuwana jest wilgoć i dwutlenek węgla. System wentylacji mechanicznej to nie tylko samo urządzenie, ale kompleksowe rozwiązanie, które łączy wentylację z odzyskiwaniem ciepła wywiewanego z pomieszczeń. Jest to energooszczędne i ekologiczne działanie, znacznie podnoszące komfort przebywania w pomieszczeniach i korzystnie wpływające na jakość powietrza wewnątrz budynku. Montaż rekuperacji jest również często połączony z instalacją pomp ciepła, dlatego aby zapewnić naszym Klientom kompleksowe usługi, oferujemy również pompy ciepła najlepszych marek. Znając oczekiwania rynku oraz możliwości odnawialnych źródeł energii, oraz ich wpływ na zdrowie i wygodne funkcjonowanie człowieka w świecie coraz to nowszych technologii, oferujemy naszym Klientom na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego atrakcyjny wachlarz usług związany z doborem i montażem kompletnych systemów rekuperacyjnych w domach, mieszkaniach, instytucjach, firmach, biurach.

System wentylacji mechanicznej – kiedy zamontować rekuperację?

montaż klimatyzacji i rekuperacji, rekuperator (w trakcie montażu instalacji) Systemy rekuperacji wymagają dużego zaangażowania oraz starannego planowania całej inwestycji. W przypadku rozpoczynania budowy, na której planowany jest montaż wentylacji mechanicznej, warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Pozwoli nam to zaoszczędzić na budowie niepotrzebnych kominów i innych systemów wentylacji grawitacyjnej. Nie oznacza to, że jeśli posiadamy wykończony budynek, nie zamontujemy systemów wentylacji mechanicznej (system rekuperacji). Rekuperacja może zostać wdrożona na każdym etapie, niezależnie czy budynek jest już użytkowany, czy nie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Jak działa rekuperacja?

Wentylacja i świeże powietrze w obiekcie zamkniętym jest jednym z kluczowych, i bardzo niedocenianym czynnikiem mającym wpływ na zdrowie i komfort życia przebywających w nim ludzi. Nieustanny ruch powietrza dobrze działa w starych, nieszczelnych domach, gdzie nieszczelności wymuszały grawitacyjny ruch powietrza. W nowych, szczelnych domach taki schemat nie występuje – albo przestaje działać latem, albo działa nadmiernie zimą powodując duże straty energetyczne i zwiększone koszty ogrzewania. Skuteczna rekuperacja pozwala usprawnić wentylację zapewniając świeże, ciepłe powietrze i jednocześnie odzyskać ciepło, które w przypadku wentylacji grawitacyjnej jest bezpowrotnie tracone w wywiewanym z wnętrza domu powietrzem (możliwość odzysku ciepła przepada). Rekuperacja musi być prawidłowo wykonana, inaczej możemy więcej stracić niż zyskać. Dobrze wykonana instalacja dostarcza odpowiednią ilość powietrza (obniżając straty ciepła) do pomieszczeń, jest cicha i energooszczędna. Mamy w ofercie najlepsze rekuperatory, za których dostarczenie odpowiadają topowe marki. Sprawnie dobierzemy i zainstalujemy system rekuperacji dla Twojego komfortu. Głównym profilem naszej działalności jest rekuperacja – wentylacja mechaniczna. Jasło, Krosno, Rzeszów i miejscowości województwa podkarpackiego to główny obszar naszej działalności. Wykonujemy realizacje także na terenie województwa małopolskiego. Działamy rzetelnie, sumiennie i zawsze wywiązujemy się z powierzonych zadań. Chętnie służymy pomocą i fachowymi radami.

Ile kosztuje rekuperacja – systemy wentylacji mechanicznej?

Wycena rekuperacja wykonywana jest dla każdego klienta indywidualnie. Koszt rekuperacji uzależniony jest od wielu czynników tj.
  • rodzaj rekuperacji,
  • klasa i moc rekuperatora,
  • powierzchnia budynku montażu rekuperacji,
  • stopień skomplikowania,
  • dodatkowe wyposażenie.
Posiadamy konkurencyjne ceny oraz pomagamy w uzyskaniu dotacji do programu „Czyste powietrze”.  
Doskonała
Na podstawie 9 opinii
Paulina Raczek
Paulina Raczek
2023-09-29
Polecam firmę PG Partner każdemu, kto poszukuje rzetelnych majstrów. Nasz remont domu w wykonaniu tej firmy przebiegł naprawdę bezproblemowo. To, co wyróżnia PG Partner, to ich elastyczność i profesjonalizm. Pan Piotr zawsze słuchał naszych sugestii i proponował funkcjonalne rozwiązania. W rezultacie otrzymaliśmy nie tylko pięknie odnowiony dom, ale także poczucie pewności, że wybraliśmy odpowiednią firmę do remontu. Bardzo polecam
Krzysztof Orzechowicz
Krzysztof Orzechowicz
2023-07-11
Super firma. Polecam
MaMili Kom
MaMili Kom
2023-07-04
Firma godna polecenia !!!. Usługi na najwyższym poziomie. Nie jest tanio, ale cena przekłada się na jakość wykonania. Płytki wielkiego formatu nie stanowią problemu - zresztą jak cała reszta wymaganych usług. Pan Rafał, profesjonalista w każdym calu, rozwiąże każdy problem i dylemat - nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Kompleksowa obsługa - polecam każdemu, jestem bardzo zadowolona.
Grzegorz
Grzegorz
2022-11-29
Polecam bardzo, zgrana ekipa zarówno budowlańców jak i hydraulików. Remont łazienki z płytek wielkoformatowych gdzie ciężko znaleźć firmę która się tego podejmuje, a także przebudowa centralnego ogrzewania i montaż kotła gazowego. moim zdaniem na terenie Jasła i krosna, jedna z lepszych firm.
Jacek Wierdak
Jacek Wierdak
2022-01-16
Dobry wykonawca, polecamʘ‿ʘ